REGULAMIN
REGULAMIN PSYCHOLOGICZNIE CENTRUM TERAPII I ROZWOJU ORAZ SENSO HOME CENTRUM INTEGRACJI SENSORYCZNEJ
§ 1
OGÓLNE POSTANOWIENIA
Niniejsze Ogólne Warunki Umowy/regulamin zwane dalej regulaminem określają zasady i warunki uczestnictwa w zajęciach terapeutycznych prowadzonych przez PsychoLogicznie Centrum Terapii i Rozwoju, ul.Biegańskiego 10/22, 80-807 oraz Senso Home Centrum Integracji sensorycznej ul. Olsztyńska 3c/10, 80-395 Gdańsk zwanym dalej „Centrum”
Regulamin oraz Umowa na zajęcia terapeutyczne, zawierający m.in. dane dziecka, oraz rodzica/opiekuna, rodzaj zajęć, cenę oraz zgody/informacje dotyczące danych osobowych stanowią łącznie Umowę.
Centrum prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci obejmująceindywidualne sesje terapeutyczne, psychoterapię poznawczo-behawioralną, terapię psychologiczną, terapię skoncentrowane na rozwiązaniach, treningi umiejętności społecznych, zajęcia logopedyczne/neurologopedyczne, terapię ręki, zajęcia integracji sensorycznej, zajęcia terapeutyczne dla osób ze spektrum autyzmu, terapię karmienia i dotycząca żywienia dzieci, mioterapię, terapię metodą Warnkego i Metodą Tomatisa, metodę biofeedback oraz badania i testy psycho-pedagogiczne.
§ 2
OFERTA CENTRUM
Zakres oraz dobór zajęć terapeutycznych dla dziecka rodzic/opiekun ustala ze specjalistą podczas pierwszej wizyty w Centrum.
Pierwsze spotkanie może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia obserwacji dziecka/wykonaniu testów lub wypełnieniu arkuszy oceny funkcjonowania dziecka.
W celu właściwego doboru metod terapeutycznych rodzic/opiekun zobowiązany jest do przekazania terapeucie wszelkich informacji dotyczących sytuacji zdrowotnej dziecka oraz do nie zatajania przed terapeutą jakichkolwiek informacji mogących mieć wpływ na decyzję, co do możliwości przeprowadzenia z dzieckiem zajęć, w tym prowadzonych terapii w innych ośrodkach.
Terapeuta zgodnie ze swoją wiedzą i umiejętnościami może zaproponować rodzicowi inny rodzaj terapii/ wsparcia niż był założony przed spotkaniem, mając na względzie jak najlepszy dobór oddziaływań.
Zgodnie z podpisywaną umową terapeutyczną na początku terapii do przeprowadzenia oddziaływań terapeutycznych wymagane są podpisy obydwu rodziców na umowie terapeutycznej. W wyjątkowych sytuacjach omówionych z zespołem terapeutycznym, rodzic podpisujący umowę terapeutyczną zobowiązuje się do poinformowania drugiego rodzica o rozpoczęciu terapii. W innych sytuacjach obowiązują wyroki sądowe, kuratoryjne i powiązane z innymi organami nadrzędnymi.
§ 3
PŁATNOŚCI
Cena za pojedyncze terapie/diagnozy/konsultacje oraz długość ich trwania opisana jest na stronie internetowej Centrum w zakładce „USŁUGI”.
Klient Centrum poprzez podpisanie umowy oświadcza, że zapoznał się i akceptuje warunki, które zostały mu przedstawione.
W przypadku zmiany cennika, Centrum nie ma obowiązku aneksować umowy, ale zobowiązuje się do poinformowania o tym fakcie Klienta/Pacjenta email-owo.
W przypadku nie wyrażenia zgody przez Klienta/Pacjenta na tę zmianę, ma on prawo zrezygnować ze współpracy, a na czas wypowiedzenia będą obowiązywały wcześniej ustalone stawki cenowe.
Zajęcia odbywają się w grupach lub indywidualnie w zależności od rodzaju zajęć – rodzaj jest określony w Cenniku i ustalany z terapeutą.
Formy płatności
1. ZA CYKL ZAJĘĆ
a) Przelew
Rodzic/opiekun dziecka dokonuje opłaty z góry w/g podanego cennika przelewem na rachunek bankowy Centrum o numerze 08 1240 2005 1111 0011 0357 0827 do 10 dnia każdego miesiąca.
2. POJEDYNCZE KONSULTACJE
a) Przelew
Rodzic/opiekun dziecka dokonuje opłaty w/g podanego cennika zamieszczonego na stronie Centrum oraz w placówce przelewem na rachunek bankowy Centrum o numerze 08 1240 2005 1111 0011 0357 0827. Czas na opłatę zgodnie z umową to 3 dni robocze po spotkaniu.
Przy pierwszej konsultacji nowego klienta obowiązuje przedpłata za rezerwację spotkania konsultację na podany numer konta.
Nieprzestrzeganie terminów płatności skutkuje anulowaniem rezerwacji terminów i wiąże się z możliwością przyjęcia w Centrum innej osoby na terapię w danym terminie. Centrum zastrzega sobie możliwość nie przyjęcia dziecka na zajęcia, jeśli opóźnienie w płatności nie zostanie z Centrum uzgodnione.
§ 4
ODWOŁYWANIE ZAJĘĆ
Zajęcia odbywają się zgodnie z zaakceptowanym harmonogramem, ustalonym wcześniej z Centrum/i lub terapeutą, w wybrane dni tygodnia oraz o ustalonej porze. W przypadku konieczności zmiany terminu zajęć (dnia lub godziny), nowy termin ustalany będzie przez Centrum w porozumieniu z Rodzicem/ Opiekunem dziecka.
Zajęcia, które nie odbędą się z przyczyn zależnych, jak również niezależnych od Centrum odbędą się w innym terminie ustalonym w porozumieniu z Rodzicem/Opiekunem dziecka.
W przypadku zajęć integracji w sensorycznej, w porozumieniu z rodzicem zajęcia mogą odbyć się u innego terapeuty lub płatność zostaje pomniejszona w danym miesiącu lub przeniesiona na kolejny miesiąc.
W przypadku zajęć TUS lub innych zajęć grupowych zespół terapeutyczny przedłuża cykl zajęć lub proponuje termin na odrobienie (wyjątkowo może to być inny dzień).
W przypadku zajęć indywidualnych- zajęcia mogą się odbyć w innym terminie po uzgodnieniu między terapeutą a rodzicem lub zostają w danym dniu odwołane.
W celu utrzymania stałego terminu zajęć terapii integracji sensorycznej oraz zapewnienia stałego terapeuty pobierany jest karnet za miesięczny cykl zajęć. W przypadku płatności z zajęcia na zajęcia (po odbytej terapii i umawianiu się na kolejne spotkanie ze specjalistą) nie ma gwarancji utrzymania w tygodniu stałego dnia oraz godziny spotkań.
Rodzic/opiekun ma prawo odwołać zajęcia indywidualne bez podawania przyczyny na 24 godziny przed zaplanowaną terapią.
Przez odwołanie zajęć rozumie się osobiste lub telefoniczne powiadomienie Centrum/terapeuty o nieobecności, sms/ e-mail uznaje się za ważny tylko w chwili otrzymania informacji zwrotnej od Centrum/terapeuty.
Przypadki nieobecności z racji wypadków losowych rozpatrywane są indywidualnie.
Odwołanie zajęć po określonym czasie w dniu poprzedzającym zajęcia oraz w dniu terapii zobowiązuje Rodzica/Opiekuna do zapłacenia 100% kwoty (ceny zajęć).
Nieodwołanie zajęć zobowiązuje opiekuna do zapłacenia 100% opłaty za zajęcia.
§ 5
ZAJĘCIA GRUPOWE
W przypadku zajęć grupowych (liczba dzieci nie może być mniejsza niż 3 do utworzenia grupy teraepeutycznej) Centrum zastrzega sobie prawo do rozwiązania Umowy, w przypadku zbyt małej liczby chętnych do uczestnictwa w danych zajęciach terapeutycznych.
Jednocześnie zobowiązuje się do powiadomienia o rozwiązaniu umowy na co najmniej 7 dni kalendarzowych przed rozpoczęciem zajęć i do natychmiastowego zwrotu uiszczonej płatności.
Centrum w porozumieniem z Rodzicem Opiekunem dziecka może zdecydować o dalszym udziale w grupie albo o przeniesieniu do innej grupy. Ponadto Centrum, jak również Rodzic/Opiekun dziecka na tej podstawie mają prawo rozwiązać niniejszą Umowę.
W sytuacji rozwiązania Umowy, Centrum dokona zwrotu uiszczonego wynagrodzenia po rozliczeniu kosztu zajęć przeprowadzonych do dnia rozwiązania Umowy.
Nieobecność dziecka na zajęciach grupowych nie skutkuje zwrotem opłaty za dane zajęcia. Spóźnienie na zajęcia nie powoduje ich przedłużenia ani obniżenia odpłatności.
Za zajęcia grupowe Rodzic/Opiekun dziecka dokonuje opłaty miesięcznej na podany w umowie terapeutycznej numer konta.
§ 6
ROZWIĄZANIE UMOWY
Centrum ma prawo do rozwiązania niniejszej Umowy bez okresu wypowiedzenia, jeżeli Rodzic/ Opiekun dziecka opóźnia się wobec Centrum z zapłatą należnego wynagrodzenia przez okres dłuższy niż 7 dni.
Rodzic/opiekun dziecka ma prawo rozwiązać niniejszą Umowę bez okresu wypowiedzenia, jeżeli złoży pisemne oświadczenie przed rozpoczęciem zajęć. W tej sytuacji Centrum zwróci całość uiszczonego wynagrodzenia.
Nieprzestrzeganie przez Rodzica/Opiekuna powyższych zasad lub powtarzająca się nagminnie nieobecność w tym odwołania przez Rodzica/Opiekuna 3 kolejnych zajęć terapeutycznych, stanowią podstawę do natychmiastowego rozwiązania niniejszej umowy.
Rozwiązanie umowy może nastąpić po złożeniu pisemnego oświadczenia:
a. z końcem cyklu/semestru zaplanowanych zajęć
b. na wniosek każdej ze stron umowy z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia liczonym od końca miesiąca, w którym złożono oświadczenie
Do składania oświadczeń pisemnych związanych z niniejszą Umową właściwe są adresy podane na stronie internetowej Centrum. W bieżących oraz nagłych sprawach związanych z trwającymi zajęciami (m.in. zmiana terminu i godzin zajęć) Strony mogą komunikować się ze sobą w każdy skuteczny sposób, w tym telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wskazanej na stronie internetowej Centrum.
W sprawach nieuregulowanych Umową mają zastosowanie przepisy prawa polskiego, w szczególności przepisy Kodeksu cywilnego.
O każdorazowej zmianie regulaminu rodzic będzie informowany drogą e-mailową. Zmiany będą zamieszczane z aktualną datą na stronie internetowej i nie wymagają aneksowania umowy.
Skontaktuj się:
PsychoLogicznie Centrum Terapii i Rozwoju Urszula Demczuk Krawczyńska
& Senso Home Centrum Integracji Sensorycznej
507 076 761
Psychologicznie Centrum Terapii i Rozwoju
ul. Biegańskiego 10/22 ul. Na stoku 53/55
80-807 Gdańsk 80-874 Gdańsk
Senso Home Centrum Integracji Sensorycznej
ul. Olsztyńska 3c/10
80-395 – Gdańsk